MESAFELİ SÖZLEŞMELER UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Adı :MORDEM YAYINCILIK & FOTOKOPİ
Adresi:Molla Hüsrev Mahallesi Kirazlı Mescit Sokak No : 19 ( İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Yanı ) Süleymaniye- Fatih - İSTANBUL
Telefon: 0212 519 19 17
Email : info@mordemyayinlari.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ
Müşteri olarak mordemyayinlari.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI'ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden mordemyayinlari.com sorumlu tutulamaz.

4.4 - mordemyayinlari.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının mordemyayinlari.com iletişim adresine ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, mordemyayinlari.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini hizlikitapci.com namına ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde mordemyayinlari.com iletişim adres(ler)ine gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- mordemyayinlari.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- işbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp mordemyayinlari.com iletişim kanallarını kullanarak faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

İade ürünlerin orjinal ambalajlarında yırtık, aşınma ve ezilme veya kargo etiketi olması durumunda kesinlikle iade alınmayacaktır. 

Satın aldığınız ürünleri orijinal ambalajında ve hasarsız olmak koşulu ile 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

İade etmek istediğiniz ürünü; orijinal ambalajı bozulmamış, hasar görmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla eksiksiz olarak 7 gün içerisinde adresimize teslim etmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda ürün gönderiliyorsa iade masrafı müşteriye ait olacaktır. 

Ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir yazıyı Mordem Yayınları | Molla hüsrev mah. Kirazlı mescid sok. No : 19/1 Fatih / İSTANBUL adresine göndermeniz gerekmektedir. 

Gelen ürün öncelikle İade Bölümümüz tarafından incelenir. İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken ögeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmeyecektir. 

· Ürünün faturası,
· İade sebebini içeren yazı
· 3 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin ambalaj , ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

İadesi talep edilen ürünün firmamıza ulaştığında sağlam ve iade koşullarına uygun olduğunun belirlenmesi halinde, bedeli tarafımızca 7 (yedi) iş günü içerisinde ödeme şeklinize göre iade edilecektir. İadenin hesabınıza yansıma süresi, ödeme yaptığınız kredi kartının iade koşullarına göre değişilebilmektedir. 

Ürün iadesi ve değişimi ile ilgili konularda sorularınız için info@mordemyayinlari.com veya 0212 519 19 17 müşteri danışma hattımıza ulaşabilirsiniz.